איך משלבים פרזול בבית

9 באוגוסט 2019

כאשר מדובר על פרזול, מדובר על שם כולל לכל מוצרי המתכת המעוצבים המצויים בביתו של כל אדם. מוצרי הפרזול הם מוצרים אשר דורשים עבודת נפחות מדויקת ואיכותית. ישנן דוגמאות רבות לשימוש במוצרי פרזול בבית. ניתן למצוא מוצרי פרזול במטבחים, מוצרי פרזול בדלתות הזזה, מוצרי פרזול בדלתות בקו אפס, מוצרי פרזול בארונות ועוד. מלבד מוצרי הפרזול שניתן למצוא בבתים פרטיים, ניתן למצוא מוצרי פרזול גם בבתי עסקי ובמרחב הציבורי.

יסודות הפרזול

אז מהו בעצם אותו פרזול? המונח פרזול מתייחס לכל עבודות המתכת, אשר מעוצבות באמצעות עבודת נפחות.  המתכת הפופולארית ביותר למוצרי פרזול הוא האלומיניום ובאמצעותה ניתן ליצור מגוון רחב של מוצרי פרזול. אם אתם תוהים מדוע משתמשים דווקא באלומיניום עבור מוצרי פרזול, הרי שראשית כל, מדובר בחומר גמיש מאוד אשר ממנו ניתן להכין מוצרי פרזול בצורות שונות בהתאם למטרתם ושנית, האלומיניום הוא חומר עמיד וחזק שלא מפתח קורוזיה ולכן, כאשר מדובר על מוצרי פרזול שמטרתם היא לאפשר שימוש איכותי וממושך למוצר שבו הם מותקנים, אין ספק שכדאי שהם יהיו עשויים מחומר עמיד, חזק ויציב כאלומיניום. בטרם בוחרים איש מקצוע לצורך עיצוב מוצרי פרזול, חשוב מאוד להבין שלא כל איש מקצוע יכול לעצב מוצרי פרזול איכותיים. המתכת היא חומר מסובך לעיצוב ובכדי להכין ממנה מוצרי פרזול, יש צורך להיות מיומן מאוד בתחום. לכן, בטרם תבחרו מוצרי פרזול יש לוודא שהם עוצבו והוכנו על ידי איש מקצוע מיומן, מקצועי ומנוסה בתחום.

היכן ניתן למצוא מוצרי פרזול בבית

לא מעט אנשים לא רואים את מוצרי הפרזול, מכיוון שלא פעם הם נטמעים במוצר שבו הם משמשים. כך לדוגמא: כאשר מדובר בתחום פרזול למטבחים, ניתן למצוא בכל מטבח מגוון מסילות, צירים, ידיות ועוד, אשר מאפשרים לכל ארון או מגירה במטבח בה הם מותקנים להיות יעילה ואיכותית יותר וכן, מאפשרים לאדם להשתמש במטבח באופן קל ונוח. ניתן למצוא גם פרזול לאמבטיה הכולל בו את הידיות לארונות, צירי הארונות, מדפים מיוחדים ופתרונות אחסון. גם בתחום דלתות פנים מיוחדות לבית כגון: דלתות בקו אפס, דלתות הזזה או דלתות לתוך כיס, ניתן למצוא מוצרי פרזול איכותיים אשר גורמים לדלת לממש את ייעודה בצורה הטובה והאיכותית ביותר וכן, להיפתח ולהסגר בקלות ובנוחות. פרזול מהווה חלק בלתי נפרד מרהיטים שונים בבית, ממגירות, ארונות, דלתות ועוד.

פרזול אומנותי- במה מדובר

כאשר מדובר על פרזול אומנותי, מדובר על אומנות עתיקה מאוד בת אלפי שנים. ניתן לומר שהמתכת שהיא חומר יקר, משמשת במיוחד עבור בניית מוצרים פרקטיים ופונקציונליים. אולם, השילוב של המתכת הפרקטית יחד עם העיצוב המיוחד, יכולה ליצור אומנות של ממש. כך לדוגמא: מוצרי פרזול אומנותיים המשולבים בריהוט הביתי, יכולים להוסיף לכל רהיט רובד עיצובי מיוחד. כמו כן, ניתן לשלב את המתכת של מוצרי הפרזול עם עץ, זכוכית או אבן טבעית, על מנת ליצור מראה מיוחד לכל רהיט שבו משולבים מוצרי הפרזול, בכל חדר בבית.

 

דילוג לתוכן