כיצד בוחרים ידיות לדלתות הזזה

3 בספטמבר 2019

דלתות הזזה מהוות כיום את סוג הדלתות האיכותיות ביותר והטובות ביותר עבור לא מעט בתים פרטיים, משרדים ועוד. ניתן למצוא כיום מגוון רחב של דלתות הזזה כגון: דלתות בקו קיר, דלתות לתוך כיס ועוד. כאשר מדובר על דלתות הזזה, על מנת שהן יראו הכי טוב שאפשר, חשוב מאוד לבחור עבורן את מוצרי הפרזול האידאליים. מוצרי הפרזול הרלוונטיים עבור דלתות הזזה הם: מסילות לדלתות הזזה, משקוף, גלגלי סיליקון וכמובן: ידיות לדלתות. הידיות הן אלה שמשפיעות הן על נוחות וקלות פתיחת הדלת והן על המראה הוויזואלי הכולל של הדלת ולכן, חשוב מאוד לבחור אותן בקפידה.

החשיבות בידיות לדלתות

בשנים האחרונות אנו עדים לתופעת הדלתות המעוצבות בשוק הישראלי. כל אדם המעוניין בידית לדלת, יכול לבחור אותה מבין מגוון רחב של עיצובים, צבעים וצורות. ידיות לדלתות הזזה ולדלתות בכלל, מהוות כיום מוצר פרזול לדלת, אשר חייב להיבחר בקפידה על מנת להשלים את המראה הוויזואלי המעוצב של הדלת ולאפשר פתיחה נוחה ואיכותית של הדלת. חשוב מאוד לזכור שלא פעם החלפת ידית בדלת קיימת, תשנה באופן מהותי את מראה הדלת ולכן, אם יש בביתכם דלת מכל סוג אשר נראית לכם פחות טוב, ייתכן שמאוד שהחלפת ידית לדלת היא הדבר הנחוץ לכם לצורך הענקת מראה ויזואלי טוב יותר לדלת כולה.

סוגי ידיות לדלתות

ניתן לחלק את הידיות הרלוונטיות עבור דלתות הזזה לשני סוגים: ידיות הפעלה, אשר מפעילות את המנעול הפנימי ומאפשרות את פתיחת הדלת וידיות הפעלה מיוחדות יותר רלוונטיות לדלתות במראה יוקרתי. אותן ידיות מספקות מראה מושלם לכל דלת. בין סוגי הידיות ניתן למצוא: ידיות נירוסטה הרלוונטיות בעיקר עבור דלתות המצויות במקום שבו התנועה רבה. הנירוסטה משמשת כחומר גלם חשוב מאוד בייצור פרזול במקומות הומי אדם. מכיוון שהנירוסטה היא בעלת הרכב ייחודי ומפני שהיא מהווה חומר גלם אשר עמיד בפני חלודה וכן, היא מתנקה בקלות, היא מהווה את חומר הגלם המבוקש ביותר כיום כאשר מדובר בדלתות המצויות במבנים ציבוריים ועוד.

ידיות קבועות לדלתות ביתיות

ידיות קבועות הן ידיות אשר מתאימות לדלתות כניסה. מדובר על ידיות שאינן מפעילות את המנעול הפנימי של הדלת, אלא משמשות לצורך משיכה או הזזה בלבד. ידיות אלה קיימות באופן די בלעדי בדלתות כניסה מכיוון שהן מאפשרות כניסה מהצד החיצוני של הדלת, ללא פתיחה חשמלית או ידנית מבפנים הבית. ידיות כפתור הן ידיות אשר מתאימות לדלתות כניסה ולדלתות פנימיות. כמו כן, הן רלוונטיות גם לדלתות הזזה וגם לדלתות רגילות. ניתן למצוא ידיות כפתור בעיצובים שונים, בגוונים שונים ובצבעים שונים.

דלתות הזזה מסוג דלתות בקו קיר או דלתות לתוך כיס, גם הן דלתות אשר דורשות לא פעם ידית לצורך הזזתן ולכן, חשוב מאוד לבחור את הידית הנכונה הן מבחינה פונקציונאלית והן מבחינה דקורטיבית גם עבורן.

דילוג לתוכן