פרזול במטבחים

18 ביולי 2019

פרזול הוא חלק חשוב מאוד מעיצוב המטבח. אם חשבתם שהחלק החשוב ביותר בתהליך עיצוב המטבח שלכם כרוך בבחירת הארונות והמגירות עבור המטבח, הרי שמוצרי הפרזול מהווים חלק קריטי מאוד בעיצוב המטבח שכן בכוחם להשפיע באופן מהותי על הנוחות שלכם במטבח ועל המראה הוויזואלי הכולל שלו. פרזול למטבחים חייב להיבחר בצורה הטובה ביותר בהתאם לצרכים שלכם, בהתאם לסוג המטבח ובהתאם לפרמטרים נוספים שחשוב לתת עליהם את הדעת.

פרזול למטבח– במה מדובר

הפרזול למטבח הוא כל דבר שאיננו עץ. כלומר, כאשר מדובר על מוצרי פרזול, לא מדובר על המגירות או הארונות עצמם שמטבח, אלא מדובר על הצירים שבמטבח, המסילות ובכל מגנון מיוחד אחר אשר משלבים בארונות או במגירות שבמטבח. אם נתקלתם במגירה אשר נשלפת עד הסוף, כדאי שתדעו שהיא נשלפת כך בשל מסילה מיוחדת המהווה את אחד ממוצרי הפרזול הרלוונטיים למטבח. כמו כן, גם אם אתם נתקלים במדפים מסתובבים בתוך ארון קרוסלה, או טריקה שקטה של מגירות במטבח, הרי שגם כאן מדובר במוצרי פרזול למטבח אשר מותקנים במגירות או בארונות. בתהליך עיצוב מטבח חדש או שיפוץ מטבח, כדאי לשים לב שקטגוריית פרזול למטבח, מתחלקת לשלושה סוגים: צירים לארונות, ידיות ומסילות למגירות. לרוב את הצירים איש המקצוע יבחר באופן עצמאי, בהתאם לפתרון המוצלח ביותר בעיניו עבור סוגי הארונות שבחרתם למטבח שלכם. אולם, איש המקצוע יתייעץ אתכם לגבי המסילות למגירות וכן לגבי הידיות אשר אתם מעוניינים בהן. סוגי הידיות עבור המטבחים כיום נעים בטווח רחב מאוד ולכן, חשוב מאוד להתייעץ עם איש המקצוע לגבי ידיות שלדעתו מתאימות למטבח שלכם הן מבחינת המראה הדקורטיבי שלהן והן מבחינת הפונקציונאליות שלהן.

צירים לארונות בפרזול מטבחים

כאמור, חלק חשוב בפרזול מטבחים הוא צירים לארונות. הצירים מהווים את החלק הבסיסי ביותר של הפרזול במטבח. מדובר על החלק היושב בתוך הארון משני צדדיו ומאפשר פתיחה וסגירה חלקה, קלה ונוחה של כל ארון. כמו כן, הצירים המותקנים בכל ארון אחראים על הזווית שבה הארון ייפתח. מרבית ארונות המטבח כיום נפתחים לזווית של 90 מעלות, אולם, ישנם גם צירים המאפשרים פתיחה של 135 מעלות או אפילו פתיחה של 180 מעלות אשר יתאימו בעיקר לארונות לא סטנדרטיים. מעבר לכך, ישנם צירי טריקה שקטה בתוספת תשלום, אשר יאפשרו טריקה שקטה של הארון.

מסילות למגירות בפרזול מטבחים

מסילות למגירות גם מהווים חלק ממוצרי הפרזול למטבח. ניתן למצוא מספר סוגי מסילות כיום הרלוונטיות למגירות המותקנות במטבח. על מנת לפתוח בקלות ובנוחות כל מגירה במטבח, חשוב מאוד לבחור את הצירים למגירות בצורה הטובה ביותר. המסילות שניתן למצוא כיום הן: מסילה סטנדרטית ללא טריקה ש’טה, מסילת טריקה שקטה שמאפשרת טריקה שקטה ואיטית של כל מגירה גם אם טורקים אותה בחוזקה, מסילות שליפה מלאה או שליפה כפולה המאפשרות למגירה להיפתח לחלוטין ולראות את התכולה שלה ומסילות גלריות אשר מאפשרות לשאת מוטות גלריה שניתן באמצעותם לראות את תכולת המגירה.

ידיות בפרזול מטבחים

על אף שהידיות עבור הארונות והמגירות המוצעות במסגרת מוצרי פרזול למטבח משמשות עבור הדקורטיביות של המגירות והארונות, הרי שלא פעם אופן הבחירה שלהם עלול להשפיע באופן מהותי על נוחות פתיחת וסגירת ארונות ומגירות המטבח. לכן, בטרם אתם בוחרים ידיות עבור ארונות ומגירות, כדאי להתחשב הן בפן הוויזואלי ולהתאים את הידיות למראה המגירות והארונות שבמטבח שלכם והן בפן הפונקציונאלי אשר יאפשר לכם לפתוח ולסגור את ארונות ומגירות המטבח בקלות ובנוחות.

דילוג לתוכן