צירים לדלתות מטבח

25 בפברואר 2020

למה חשוב לשים דגש על צירים לדלתות מטבח?

לא מעט אנשים אשר מעצבים את המטבח שלהם בתהליך בניית בית חדש או בתהליך שיפוץ מטבח קיים, אינם שמים דג על פרטים שלכאורה נראים להם קטנים ושוליים כגון: צירים לדלתות מטבח ונוטים להתעסק בפרטים הגדולים יותר. אולם, חשוב מאוד לדעת שצירים לדלתות מטבח מהווים חלק מהותי מאוד בפרזול מטבחים.

הצירים מצויים במגירות, בארונות המטבח העליונים ואף התחתונים, צירים במזווה ועוד. לכן, כאשר מתעסקים בתחום עיצוב המטבח, חשוב מאוד לשים דגש על הצירים הרלוונטיים למטבח ולבחור אותם בצורה הטובה ביותר.

צירים- אז והיום

בעבר, היה ציר די בסיסי לדלתות המטבח, אשר היה מאפשר לפתוח את דלתות המטבח עד 90 מעלות בלבד. כמו כן, הצירים בעבר היו צירים ללא יכולת לבלום את טריקת דלתות המטבח ולכן, כאשר היו טורקים את דלתות המטבח, הן היו עושות רעש גדול. כיום, ניתן למצוא טכנולוגיה חדשה לצירי דלתות המטבח, אשר מאפשרת לפתוח את דלתות המטבח ליותר מ90 מעלות וכן, מאפשרת גישה נוחה לתוכן הארון וניצול יעיל של ארון המזווה.

כמו כן, הטכנולוגיה החדשה של צירים לדלתות מטבח מאפשרת טריקה שקטה של הדלתות. מכיוון שהציר חזק ומיוחד, ניתן לפתוח ולסגור את דלתות המטבח לא מעט פעמים מבלע שהן ישחקו או יתקלקלו באופן כזה או אחר.

סוגי צירים בעלי טריקה שקטה

תחום פרזול למטבח מציע כיום לכל מטבח פתרונות איכותיים מאוד בתחום האחסון, הדקורטיביות ונוחות השימוש בארונות המטבח, במגירות ועוד. כאשר מדובר על צירים חדישים אשר מאפשרים טריקה שקטה, ניתן למצוא שני סוגי צירים מעין אלה: הראשון הוא ציר רגיל המכיל בו מנגנון מיוחד של טריקה שקטה והסוג השני הוא סוג שבו הציר בעל מנגנון הטריקה השקטה הוא אינטגרלי, כלומר, מהווה חלק בלתי נפרד מהציר ולא מגיע באופן חיצוני ובנפרד לציר.

צירים לדלתות המזווה

המזווה הוא חלל שיש צורך לבחור עבורו בקפידה את הצירים הרלוונטיים לו. במידה ולא בוחרים נכון את הציר הרלוונטי למזווה, הנפח של המזווה יכול להיפגע באופן מהותי. מדוע? כאשר מדובר במזווה שיש בו מגירות נשלפות, הרי שעל מנת לשלוף את המגירות החוצה ולהשתמש בתכולתן, דלת המזווה צריכה להיפתח עד הסוף.

במקרה שכזה המגירות הנשלפות שיכיל המזווה יהיו קטנות יותר על מנת שהן יוכלו להישלף ונפח האחסון יפחת באופן משמעותי. לכן, יש צורך לבחור בצירים מיוחדים למזווה, אשר יאפשרו את פתיחת דלת המזווה עד 155 מעלות.

גם צירים לדלתות מטבח חשוב לבחור בקפידה מכיוון שיש להם תפקיד מהותי ומשמעותי במטבח. הצירים מאפשרים להגדיל את נפח האחסון בארונות מטבח, לנצל את החלל בצורה המיטבית ולהשתמש במטבח בצורה קלה ונוחה. לכן, בטרם תבחרו את הצירים כחלק מפרזול מטבחים, כדאי שתתייעצו עם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום זה.

פרזול למטבחים דילוג לתוכן